آموزش و پرورش مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به شروع ثبت نام دانش آموزان خوزستانی در مدارس از ۱ خردادماه؛ بیان کرد: ثبت نام همه پایه های درسی به جز پایه اول ابتدایی به صورت غیرحضوری و بر بستر سامانه پادا صورت خواهد گرفت. همچنین پایگاه های سنجش سلامت از اول تیر فعالیت خود را آغاز […]

 • آموزش و پرورش

  مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به شروع ثبت نام دانش آموزان خوزستانی در مدارس از ۱ خردادماه؛ بیان کرد: ثبت نام همه پایه های درسی به جز پایه اول ابتدایی به صورت غیرحضوری و بر بستر سامانه پادا صورت خواهد گرفت. همچنین پایگاه های سنجش سلامت از اول تیر فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

  به گزارش پایگاه خبری رو در رو نیوز، کورش مودت چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در گفتگوی ویژه خبری با سیمای استانی ضمن اشاره به آغاز ثبت نام دانش آموزان در مدارس استان از اول خردادماه، اظهار کرد: ستاد ثبت نام مدارس استان خوزستان فعالیت خود را به صورت ویژه و منسجم آغاز کرده است و برنامه های جامعی برای نظارت بر روند اجرای صحیح برنامه حضوری ثبت نام پایه اول و همچنین برنامه ثبت غیرحضوری سایر پایه های تحصیلی بر بستر سامانه pada.medu.ir در دستور کار خود قرار داده است.

  وی در ادامه با اشاره به نحوه ثبت نام پایه های مختلف تحصیلی؛ توضیح داد: ثبت نام پایه اول ابتدایی به صورت حضوری و در راستای سنجش سلامت دانش آموزان خواهد بود. همچنین ثبت نام پایه های ورودی شامل هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم به صورت غیرحضوری و بر بستر سامانه پادا انجام خواهد شد. البته دانش آموزان میان پایه به صورت خودکار و توسط سامانه ثبت نام خواهند شد.

  مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با برشمردن اقدامات مجموعه تعلیم و تربیت استان در خصوص ارتقای عدالت آموزشی؛ خاطرنشان کرد: توزیع ۹ هزار تبلت رایگان در بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار استان و کسب رتبه اول کشوری در شاخص اهدای تبلت از جمله این اقدامات است.

  مودت اضافه کرد: ارتقای شاخص نیروی انسانی به عنوان یک برنامه اولویت دار در دستور مجموعه تعلیم و تربیت استان قرار داشته است. در این راستا بیش از ۴ هزار سهیمه جدید ماده ۲۸ در طی یک سال گذشته به استان خوزستان اختصاص یافت همچنین بیش از ۱۰ هزار و ۱۰۰ نیروی حق التدریس که قبل از سال ۹۱ به کارگیری شده بودند تبدیل وضعیت شدند به تعلیم و تربیت استان پیوستند.

  مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در پایان با اشاره به اجرای امتحانات نهایی در بیش از ۵۸۰ حوزه امتحانی در سراسر استان؛ اظهار کرد: ۴۳ هزار دانش آموز پایه دوازدهم و ۷۳ هزار دانش آموز پایه نهم به صورت حضوری در امتحانات پایانی با رعایت پروتکل های بهداشتی شرکت می کنند. تعداد حوزه های امتحانی ۳۵ درصد رشد داشته است تا ضریب شاخص سلامت این حوزه ها افزایش یابد چرا که سلامت دانش آموزان و معلمان اولویت اصلی آموزش و پرورش خوزستان است.