دبیر شورای سلامت اهواز از واکسیناسیون سیار هشت هزار نفر در غرب اهواز خبر داد و گفت: واکسیناسیون سیار برای افرادی که امکان مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون را نداشته، در مناطق حاشیه شهر و روستا ارایه می‌شود. به گزارش پایگاه خبری جام سبز دکتر مهران احمدی بلوطکی روز سه‌شنبه در گفت و گو با […]

 • دبیر شورای سلامت اهواز از واکسیناسیون سیار هشت هزار نفر در غرب اهواز خبر داد و گفت: واکسیناسیون سیار برای افرادی که امکان مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون را نداشته، در مناطق حاشیه شهر و روستا ارایه می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری جام سبز دکتر مهران احمدی بلوطکی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:در این طرح با همکاری مرکز بهداشت غرب اهواز، بسیج جامعه پزشکی و سپاه حضرت ولی عصر (عج) واحد سیار به منظور واکسیناسیون کووید ۱۹ در مناطق کم‌برخوردار اهواز حضور یافته و واکسیناسیون عمومی انجام می‌شود.

  وی با بیان اینکه طرح واکسیناسیون سیار از شهریور گذشته آغاز شده که با استقبال خوبی همراه شده گفت: هم اکنون سه دستگاه اتوبوس در قالب طرح سیار واکسیناسیون کووید۱۹ در حوزه غرب اهواز فعالیت دارند.

  دبیر شورای سلامت اهواز ادامه داد: همچنین تیم سیار واکسیناسیون غرب اهواز در قالب واکسیناتور و پزشک، افرادی را که در بستر بوده و توانایی مراجعه به واحدهای سیار را ندارند، واکسینه می‌کنند. خانواده‌های این افراد می‌توانند برای دریافت خدمات به نزدیکترین مرکز بهداشت محل سکونت خود اطلاع داده تا هماهنگی لازم در این زمینه انجام شود.

  وی افزود: واکسیناسیون کووید ۱۹ در روستاها نیز به صورت خانه به خانه انجام می‌شود؛ همچنین در غرب اهواز ۹ پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کرونا دایر است که از ساعت هشت تا ۲۰ به افراد بالای ۱۲ سال خدمات ارایه می‌دهند.

  احمدی بلوطکی گفت:پایگاه‌های واکسیناسیون مجموعه ورزشی هلال احمر و سالن vip نمایشگاه بین المللی اهواز نیز تا ساعت ۲ بامداد فعالیت دارند.

  وی با اشاره به در نظر گرفتن واکسن سینوفارم برای واکسیناسیون دانش آموزان در همه پایگاه های تجمیعی حوزه غرب اهواز بیان کرد: واکسن پاستوکووک برای واکسیناسیون کودکان ۱۲ تا ۱۷ سال در پایگاه های تجمیعی مجموعه ورزشی هلال، سالن vip نمایشگاه بین المللی کیانپارس و سالن شهید فهمیده اهواز نیز موجود است.

  اکنون ۲ شهرستان خوزستان در وضعیت نارنجی، ۱۳ شهرستان زرد و ۱۲ شهرستان آبی کرونایی هستند.