مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: پست پست برق Gis کیانشهر اهواز با ظرفیت ۱۰۰ مگاولت آمپر با پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی آماده بهره برداری است و به زودی وارد مدار خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری رو در رو نیوز،محمود دشت بزرگ روز چهارشنبه در حاشیه بازدید معاون وزیر نیرو در امور برق […]

 • مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: پست پست برق Gis کیانشهر اهواز با ظرفیت ۱۰۰ مگاولت آمپر با پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی آماده بهره برداری است و به زودی وارد مدار خواهد شد.

  به گزارش پایگاه خبری رو در رو نیوز،محمود دشت بزرگ روز چهارشنبه در حاشیه بازدید معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از پست‌های برق ۱۳۲ به ۳۳ کیلوولت Gis کیانشهر یک اهواز بیان کرد: این پست برق، یکی از ۱۵ پست Gis این شرکت است که برای توسعه شبکه برق خوزستان طراحی و برنامه ریزی شده است.

  وی ادامه داد: علاوه بر پست کیانشهر یک ، ۲ پست برق کارون و خزامی نیز در اهواز پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی دارند و آماده بهره برداری هستند.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: تجهیزات این پست‌ها تحت لیسانس شرکت ABB سوئیس است که برای نخستین بار در کشور توسط شرکت سرو نیروی شیراز ساخته شده و اولین پست‌های آن توسط شرکت برق منطقه‌ای خوزستان خریداری و در حال نصب و راه اندازی هستند.

  شرکت برق منطقه‌ای خوزستان دارای ۹ هزار و ۱۶۲ کیلومتر خط شبکه انتقال و فوق توزیع برق و ۲۴۵ پست انتقال و فوق توزیع در استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد است.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: تجهیزات این پست‌ها تحت لیسانس شرکت سوئیس است که برای نخستین بار در کشور توسط شرکت سرو نیروی شیراز ساخته شده و اولین پست‌های آن توسط شرکت برق منطقه‌ای خوزستان خریداری و در حال نصب و راه اندازی هستند.شرکت برق منطقه‌ای خوزستان دارای ۹ هزار و ۱۶۲ کیلومتر خط شبکه انتقال و فوق توزیع برق و ۲۴۵ پست انتقال و فوق توزیع در استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد است.مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: تجهیزات این پست‌ها تحت لیسانس شرکت  سوئیس است که برای نخستین بار در کشور توسط شرکت سرو نیروی شیراز ساخته شده و اولین پست‌های آن توسط شرکت برق منطقه‌ای خوزستان خریداری و در حال نصب و راه اندازی هستند.شرکت برق منطقه‌ای خوزستان دارای ۹ هزار و ۱۶۲ کیلومتر خط شبکه انتقال و فوق توزیع برق و ۲۴۵ پست انتقال و فوق توزیع در استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد است.