میزان پوشش واکسیناسیون خوزستان در کل جمعیت ۵۷ درصد رسید. رئیس مرکز بهداشت خوزستان به گزارش پایگاه خبری رو در رو نیوز گفت: میزان پوشش واکسیناسیون در کشور ۶۵ درصد می‌باشد. دکتر سید محمد علوی افزود: میزان پوشش واکسیناسیون در استان در کل جمعیت ۵۷ درصد می‌باشدکه  ۷ تا ۸ درصد از آمار کشوری پایین […]

 • میزان پوشش واکسیناسیون خوزستان در کل جمعیت ۵۷ درصد رسید.

  رئیس مرکز بهداشت خوزستان به گزارش پایگاه خبری رو در رو نیوز گفت: میزان پوشش واکسیناسیون در کشور ۶۵ درصد می‌باشد.

  دکتر سید محمد علوی افزود: میزان پوشش واکسیناسیون در استان در کل جمعیت ۵۷ درصد می‌باشدکه  ۷ تا ۸ درصد از آمار کشوری پایین تر است .

  وی ادامه داد: میزان پوشش واکسیناسیون نیز در گروه های هدف که جمعیت بالای ۱۲ سال است دارای ۷۶ درصد می‌باشد.

  رئیس مرکز بهداشت خوزستان بیان کرد:میزان پوشش واکسیناسیون در برخی مناطق از جمله بهبهان، دهدز، اهواز، آغاجاری، اندیمشک، شوشتر و ماهشهر بالاتر از متوسط کشوری و در برخی نقاط بالای ۹۰ درصد می باشد.

  دکتر علوی  گفت: در برخی نقاط از جمله اندیکا ، شادگان ، حمیدیه و باوی میزان واکسیناسیون پایین تر از ۶۵ درصد می باشد .

  وی افزود: از جمله علل  پایین بودن پوشش واکسیناسیون در برخی نقاط پایین بودن سواد سلامت و  باورهای غلط ، نبود اعتماد، ساده‌انگاری، تحت تاثیر شایعات قرار گرفتن و باور مطالب شبه علم و تبلیغات مسموم افرادی که سلامتی و آسایش مردم را مانعی برای کاسب کاری خود می‌دانند، می باشد.

  رئیس مرکز بهداشت خوزستان ادامه داد : افراد مختلفی که تاکنون واکسن دریافت نکرده‌اند به سه دسته تقسیم می‌شوند. گروهی از این افراد، تحصیلکرده‌اند و معتقد هستد اما هنوز به اقناع کامل نرسیده‌اند ، گروه دوم افرادی هستند که  دسته دیگر افرادی هستند که به طب سنتی بیشتر از ظرفیت آن بها می‌دهند و گروه سوم افرادی لجوجی هستند که واکسیناسیون را قبول ندارند.

  دکتر علوی  بیان کرد : گروه های اول و دوم را به ترتیب می توان با اقناع سازی و افزایش سواد سلامتی   به انجام واکسیناسیون قانع کرد ولی گروه سوم را می توان با وضع مقررات و شرایطی ، ملزم به انجام واکسیناسیون کرد.

  وی  ادامه داد : ذحیره واکسن کرونا در استان خوب است و همه امکانات برای واکسیناسیون فراهم می باشد.