الکتروپمپ‌های غیرمجاز برداشت آب رودخانه در مسیر رامشیر تا شادگان جمع آوری شدند. به گزارش پایگاه خبری رو در رو نیوز ، مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی گفت: با رهاسازی آب از سد مارون، کارگروه مدیریت آب تشکیل شد تا در روند آبرسانی به اراضی کشاورزی شادگان […]

 • الکتروپمپ‌های غیرمجاز برداشت آب رودخانه در مسیر رامشیر تا شادگان جمع آوری شدند.

  به گزارش پایگاه خبری رو در رو نیوز ، مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی گفت: با رهاسازی آب از سد مارون، کارگروه مدیریت آب تشکیل شد تا در روند آبرسانی به اراضی کشاورزی شادگان و انتهای حوزه جراحی خلل و تاخیری وارد نشود.

  دریس ادامه داد: پس از برگزاری جلسات متعدد شورای کشاورزی استان خوزستان و برنامه ریزی­های صورت گرفته از تاریخ ۲۳ آبان­ماه سال جاری رهاسازی آب از سد مارون با هدف آبرسانی به اراضی شهرستان­های رامشیر و شادگان انجام شد.

  وی افزود: پس از رهاسازی آب از سد مارون بهبهان کارگروه مدیریت برداشت آب در شرکت بهره برداری زهره و جراحی با مشارکت واحد‌های حراست و بهره برداری تشکیل شد.

  دریس تصریح کرد: از اقدامات این کارگروه، تشکیل گروه‌های گشت زنی شبانه روزی بود که طی روز‌های اخیر اقدام به توقیف و جمع آوری تعدادی پمپ و سیفون غیر مجاز نمودند.

  وی خاطرنشان کرد در راستای مدیریت آب و با گشت شبانه روزی تعداد ۱۱ دستگاه پمپ غیرمجاز ثابت پلمپ شده و تعداد ۳۳ دستگاه پمپ سیار نیز جمع­آوری گردیده و البته به مالکین ۸۰ پمپ هم اخطار داده شد که با همکاری کشاورزان از محل جمع­ آوری و منتقل شدند.

  مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی در پایان گفت: توزیع عادلانه آب نه تنها شعار بلکه سرلوحه اقدامات این شرکت برای بهرمندی تمام کشاورزان در پنج شهرستان (امیدیه، هندیجان، رامهرمز، رامشیر، شادگان) تحت پوشش است که امیدواریم در این راستا کشاورزان فهیم منطقه نیز همکاری لازم را با ما بعمل آورند.