کارشناس سازمان هواشناسی برای برخی استان‌ها رگبار و رعدو برق پیش‌بینی کرد و از روند افزایش تدریجی دما در بیشتر مناطق کشور در هفته جدید خبر داد. به گزارش پایگاه خبری رو در رو؛ به نقل ازپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امین‌حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش تدریجی دما در بیشتر […]

 • کارشناس سازمان هواشناسی برای برخی استان‌ها رگبار و رعدو برق پیش‌بینی کرد و از روند افزایش تدریجی دما در بیشتر مناطق کشور در هفته جدید خبر داد.
  به گزارش پایگاه خبری رو در رو؛ به نقل ازپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امین‌حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش تدریجی دما در بیشتر مناطق کشور تازه‌ترین وضعیت جوی را برای امروز ۲۳ اردیبهشت و روز‌های آینده اعلام کرد.

  کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در نوار شمالی کشور در استان‌های کردستان، همدان، مرکزی، رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است. شدت بارش‌ها امروز در گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، بیشتر می‌شود و در ساعت‌های بعدازظهر احتمال وقوع تگرگ در مناطق مستعد وجود دارد. همچنین امروز برای استان‌های مرزی در غرب و جنوب‌غرب، وزش باد و پدیده گردوخاک همراه با کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی شده است. امروز تا دوشنبه در نوار شرقی باد شدید روی می‌دهد که در مناطق مستعد به شکل گردوخاک است.
  نقشینه ادامه داد: وزش باد شدید امروز در جنوب‌غرب، مرکز، شرق، شمال‌شرق پیش‌بینی شده است که گاهی همراه با خیزش گردوخاک است. همچنین احتمال کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی در این مناطق وجود دارد. فردا در مناطقی از چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات غرب اصفهان، شرق یزد، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان‌رضوی بارش پراکنده، وزش باد شدید و گاهی وزش گردوخاک پیش‌بینی شده است.
  وی افزود: فردا ابتدا شمال‌غرب و استان‌های ساحلی خزر، افزایش دما روی می‌دهد و برای استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی افزایش دما پیش‌بینی شده است. یکشنبه افزایش دما به شمال‌شرق کشیده می‌شود. افزایش دما تا روز سه‌شنبه برای این مناطق تداوم پیدا می‌کند.
  کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: از امروز تا فردا، خلیج‌فارس و تنگه‌هرمز، مواج و متلاطم است.
  وی افزود: وزش باد شدید روز یکشنبه در شرق هرمزگان و سیستان و بلوچستان پدیده غالب است و سایر مناطق کشور جوی آرام دارند.
  کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: دوشنبه برای برخی مناطق از شمال‌غرب و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران در ساعات بعدازظهر رشد ابر و احتمال رگبار پراکنده، رعدوبرق و وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک وجود دارد. سه‌شنبه در شمال‌غرب، غرب و سواحل دریای خزر، بارش پراکنده آغاز می‌شود و در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد با شدت است.
  وی ادامه داد: برای تهران امروز افزایش ابر در ساعات بعدازظهر رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که برای ساعات شب نیز رگبار و رعدوبرق در پایتخت تداوم دارد. از فردا تا دوشنبه آسمان صاف تا کمی ابری خواهد شد و روند تدریجی افزایش دما برای تهران پیش‌بینی شده است.
  به گفته وی، بیشترین دمای تهران امروز ۲۵ فردا ۲۶ و یکشنبه و دوشنبه ۲۸و ۳۱درجه سانتیگراد خواهد رسید. کمترین دمای تهران امروز در مهرآباد به ۱۴ درجه بالای صفر رسید.