استاندار خوزستان گفت:دولت شجاعانه و محکم سیاستی را در پیش گرفته است؛ مدیران باید در کف بازار حاضر شوند و بر قیمت‌ها نظارت کنند. به گزارش پایگاه خبری رو در رو؛ هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار امروز جمعه ٣٠ اردیبهشت ماه ریاست صادق خلیلیان، استاندار خوزستان در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد. وی در […]

 • استاندار خوزستان گفت:دولت شجاعانه و محکم سیاستی را در پیش گرفته است؛ مدیران باید در کف بازار حاضر شوند و بر قیمت‌ها نظارت کنند.

  به گزارش پایگاه خبری رو در رو؛ هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار امروز جمعه ٣٠ اردیبهشت ماه ریاست صادق خلیلیان، استاندار خوزستان در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد.

  وی در ابتدای این نشست اظهار داشت: سیاست دولت در چارچوبی که طراحی شده بایدبه نحو مطلوب پیاده شود.

  استاندار خوزستان با اشاره به مدت زمان آغاز به کار طرح اقتصادی دولت بیان داشت: این طرح می‌تواند تحول اساسی را در اقتصاد ایران ایجاد کند.

  خلیلیان یکی از نقاط قوت و رمزهای موفقیت طرح اقتصادی دولت را تامین کالا در بازار و نظارت بر قیمت‌ها دانست و تصریح کرد: در همه جای دنیا حمایت از تولید کننده و مصرف کنندگان وجود دارد در این جلسه نیز سازماندهی و نظارت بر قیمت‌ها مورد تاکید قرار گرفت.

  وی از فعال شدن گروه‌های نظارت بر بازار خبرداد و افزود: گروه‌های نظارتی از سوی صنعت‌، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، اصناف و تعزیرات حکومتی فعال شده‌اند و در قالب‌ گشت‌های مشترک یا جداگانه بر وضعیت بازار نظارت می‌کنند.

  استاندار خوزستان با بیان اینکه مدیران نباید تنها به ارائه گزارش اکتفا کنند، ادامه داد: دولت شجاعانه و محکم سیاستی را در پیش گرفته است و مدیران باید در کف بازار حاضر شوند و بر قیمت‌ها نظارت کنند.

  خلیلیان ابراز داشت: اطلاعات لازم در خصوص وضعیت بازار باید از مردم دریافت شود و قیمت اجناس باید رصد شود.

  وی با اشاره به قیمت مرغ و تخم مرغ گفت: خوشبختانه قیمت مرغ و تخم مرغ روبه‌ کاهش است و تامین کالا در استان خوزستان به نحو مطلوبی  صورت گرفته است.

  استاندار خوزستان اظهار داشت: براساس گزارشات دریافتی برخی از فروشنده‌ها در مناطق روستایی و دورافتاده با کمبود کالا مواجه بودند که در این جلسه دستور تامین کالا و رسیدگی لازم داده شد.

  خلیلیان در رابطه‌ها وضعیت نانوایی‌ها و صف‌های طولانی مردم برای خرید نان بیان داشت: در روزهای اخیر شاهد صفوف طولانی مردم درب نانوایی‌ها بوده‌ایم که طی دو روز اخیر بهبود پیدا کرد و کیسه آرد اضافه در اختیار نانوایی‌ها قرار گرفت تا ساعات پخت نان را افزایش دهند.

  وی عنوان داشت: برخی از نانوایی‌ها به دلیل کمبود سهمیه از پخت نان در صبح‌ها خودداری می‌کردند، برهمین اساس در خصوص افزایش سهمیه تصمیم‌گیری شد.

  استاندار خوزستان تصریح کرد: نانوا‌های آزادپز نیز می‌توانند تحت ضابطه قرار گیرند و به دریافت‌کنندگان آرد یارانه‌‌ای ملحق شوند.

  خلیلیان در پایان گفت: کیفیت نان باید مطلوب باشد و نانوایی‌ها نان مرغوب در اختیار مردم بگذارند.