احمد وحیدی که ساعت سه بامداد سه شنبه در محل حادثه ریزش برج دوقلوی متروپل آبادان حاضر شد بلافاصله در ستاد بحران شهرستان آبادان حضور یافته و دستور لازم را صادر کرد. به گزارش پایگاه خبری رو در رو؛ در این نشست که صبح روز سه شنبه در مسجد قائم آبادان در جوار محل حادثه […]

 •   احمد وحیدی که ساعت سه بامداد سه شنبه در محل حادثه ریزش برج دوقلوی متروپل آبادان حاضر شد بلافاصله در ستاد بحران شهرستان آبادان حضور یافته و دستور لازم را صادر کرد.

  به گزارش پایگاه خبری رو در رو؛ در این نشست که صبح روز سه شنبه در مسجد قائم آبادان در جوار محل حادثه برگزار شد وزیر کشور ابتدا خواستار توضیح مسوولان استان و شهرستان در زمینه امداد رسانی و عملکرد دستگاهها شد و پس از شنیدن گزارش آنان دستورات لازم را صادر کرد.

  وحیدی گفت: تمام امکانات مورد نیاز برای این امر بسیج شده تا امداد رسانان بتوانند بهترین عملکرد را در این زمینه داشته باشند..

  وزیر کشور حجم ریزش آوار را بسیار زیاد دانست و گفت: به دلیل باریک بودن خیابان منتهی به محل حادثه قدری کار مشکل است اما خوشبختانه از روز گذشته تا کنون امداد رسانان بدون وقفه در حال امداد رسانی هستند و بسیاری از افراد گرفتار شده در زیر آوار  را نجات داده اند.

  وی با ابراز تاسف از کشته شدن تعدادی از هموطنان در این حادثه گفت: همه ما با خانواده های این عزیزان ابراز همدردی می کنیم.

  وزیر کشور از همراهی و همکاری مردم با امداد رسانان تشکر کرد و گفت: به رغم داغدار بودن برخی خانواد های آبادانی در این حادثه ولی همراهی خوبی با امداد رسانان داشتند و تلاش امدادرسانان  در محل را  مشاهده کردند.

  وی اظهار داشت: همانطوریکه مقامات قضایی اعلام کردند با مسببان این حادثه برخورد می کنند انتظار داریم دستگاه قضایی محکم و طبق قانون پس از بررسی های همه جانبه با خاطیان برخورد کند تا از این پس شاهد این حوادث در کشور نباشیم.

  در این نشست صادق خلیلیان استاندار خوزستان گزارشی از روند امداد رسانی از لحظه وقوع حادثه تا کنون را ارائه کرد و گفت: خوشبختانه تمام امکانات دولتی استان و حتی چند شهر همجواز با خوزستان هم به محل حادثه روانه شده و امداد رسانان با جان و دل مشغول امداد رسانی هستند.

  وی گفت: از روز گذشته به دستور وزیر کشور در محل حادثه حاضر شدم و تمامی دستورات لازم را برای مدیریت این حادثه صادر کرده و به صورت مستقیم کارها را رصدو پایش کرده تا امداد رسانی در مسیر درست انجام شود.

  در این نشست معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور و رییس جمعیت هلال احمر و جمعی از مسوولان استانی نیز شرکت داشتند.

  برج دوقلوی متروپل آبادان ظهر دوشنبه دچار حادثه ریزش شد که تاکنون ۱۱ نفر جان خود را از دست داده و بیش از ۳۰ نفر نیز مجروح شده اند.

  امداد رسانان همچنان مشغول امداد رس