معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، امسال ۵۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد خواهد شد. به گزارش ‌پایگاه خبری رو در رو؛ مرتضی فیروزآبادی هدف از سفر به خوزستان را تبیین برنامه‌های امسال کمیته امداد امام خمینی در بخش  اشتغال عنوان کرد و گفت: براساس مصوبه شورای عالی اشتغال، برای […]


 • معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، امسال ۵۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد خواهد شد.

  به گزارش ‌پایگاه خبری رو در رو؛ مرتضی فیروزآبادی هدف از سفر به خوزستان را تبیین برنامه‌های امسال کمیته امداد امام خمینی در بخش  اشتغال عنوان کرد و گفت: براساس مصوبه شورای عالی اشتغال، برای امسال متعهد به ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی هستیم.

  وی افزود: ۲۵ میلیارد تومان برای تحقق این برنامه در سطح ملی از طرف مجلس شورای اسلامی و بند “ب” تبصره ۱۶ و سایر منابع در تبصره ۱۸ و صندوق امداد ولایت اختصاص خواهد یافت.

  فیروزآبادی می‌گوید: فرصت‌های شغلی پیش بینی شده در خوزستان را به دلیل نیاز این استان و گستردگی بیکاری در مقایسه با پارسال تا ۲ برابر افزایش داده ایم.

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی کشور با بیان اینکه یک هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است، ادامه داد: تلاش می‌کنیم امسال نیز همانند پارسال که برنامه‌های اشتغالزایی بیش از انتظار محقق شدند، با همت مسئولان استانی و همکاری استاندار ویژه خوزستان و همچنین مدیران بانک‌های استان تحقق پیدا کنند.

  این مقام مسئول جهت گیری کلی کمیته امداد امام خمینی را تحقق کیفی برنامه‌های اشتغال در کنار تحقق کمی عنوان و اضافه کرد: مهارت آموزی، توجه به فرزندان و توجه به زنجیره‌ها و اتصال مشاغل خُرد به مشاغل بزرگ را در اولویت کاری خود قرار دادیم تا از این طریق شاهد راه اندازی و توسعه مشاغلپردرآمد برای اقشار ضعیف جامعه باشیم.

  فیروزآبادی درخصوص تحقق برنامه‌های خودکفایی مددجویانزیر پوشش کمیته امداد گفت: پارسال حدود ۶۰ هزار مددجوی خودکفا داشتیم که امسال با اجرای برنامه‌های در دست اجرا، شاهد افزایش تعداد افراد خودکفا خواهیم بود.