مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: پدیده غالب جوی در خوزستان برای روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری،  غبار صبحگاهی و وزش باد متوسط به ویژه در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی استان خواهد بود. به گزارش پایگاه خبری رو‌در رو؛ روز یکشنبه  محمد سبزه زاری بیان کرد: در بررسی نقشه‌های پیش یابی تا اوایل هفته آینده […]


  • مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: پدیده غالب جوی در خوزستان برای روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری،  غبار صبحگاهی و وزش باد متوسط به ویژه در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی استان خواهد بود.

    به گزارش پایگاه خبری رو‌در رو؛ روز یکشنبه  محمد سبزه زاری بیان کرد: در بررسی نقشه‌های پیش یابی تا اوایل هفته آینده جوی به نسبت پایدار در خوزستان حاکم خواهد بود و تا روز شنبه هفته آینده روند افزایش دما با شیب ملایم و استقرار هوای گرم بر روی استان پیش بینی می‌شود.

    وی با اشاره به افزایش پیش بینی پنج تا ۶ درجه‌ای دمای خوزستان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته شوش با ۴۱.۳ و ایذه با ۱۴.۸ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط خوزستان بودند.حداکثر دمای اهواز در این مدت ۴۰.۶ و حداقل ۲۰.۵ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

    سامانه پایش کیفی هوای کشور در ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۶ اردیبهشت، شاخص کیفی هوای شهرهای اهواز ۵۰۰، امیدیه ۴۶۶، بندرامام خمینی(ره) ۵۰۰، حمیدیه ۳۲۶، رامشیر ۴۷۸، شادگان ۵۰۰، هندیجان ۵۰۰ و ماهشهر ۵۰۰ را در شرایط خطرناک اعلام کرد.

    کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای خوزستان روزهای سه شنبه و چهارشنبه گذشته را به دلیل گرد و غبار در استان تعطیل اعلام کرده بود.