سخنگوی سازمان حفاظت محیط‌ زیست : برنامه‌های هفته محیط‌ زیست با محوریت سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط‌ زیست از فردا اجرا می شود . به گزارش پایگاه خبری رو‌در رو ؛نورالله مرادی شعار روز جهانی محیط‌زیست در سال ۲۰۲۲، را  «تن‌ها یک زمین، تمرکز بر زندگی پایدار در توازن با طبیعت» اعلام کرد و […]

 • سخنگوی سازمان حفاظت محیط‌ زیست : برنامه‌های هفته محیط‌ زیست با محوریت سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط‌ زیست از فردا اجرا می شود .

  به گزارش پایگاه خبری رو‌در رو ؛نورالله مرادی شعار روز جهانی محیط‌زیست در سال ۲۰۲۲، را  «تن‌ها یک زمین، تمرکز بر زندگی پایدار در توازن با طبیعت» اعلام کرد و گفت: نام‌گذاری روز جهانی محیط‌زیست به سال ۱۹۷۲ یعنی ۵۰ سال پیش بازمی‌گردد. در آن سال نخستین بار، سازمان ملل متحد کنفرانسی را با موضوع انسان و محیط‌زیست در شهر استکهلم سوئد برگزار کرد. هم‌زمان با این کنفرانس، مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه‌ای را تصویب کرد که منجر به تشکیل UNEP (برنامه محیط‌زیست سازمان ملل) شد.
  سخنگوی سازمان حفاظت محیط زیست افزود:  هم‌زمان با برگزاری مراسم روز جهانی محیط‌زیست در نقاط مختلف جهان، هفته محیط‌زیست از ۱۶ تا ۲۲ خرداد در کشور ما با شعار «محیط‌زیست مردم پایه، هوشمند و فناورانه» برگزار می‌شود.
  مرادی با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ به نام «تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین»، رویکرد کلی برنامه‌های هفته محیط‌زیست را در راستای این شعار دانست و گفت: حفظ و نگهداری از منابع طبیعی و محیط‌زیست سبب افزایش نشاط اجتماعی می‌شود و کیفیت زندگی و امیدآفرینی همه شهروندان را ارتقا می‌دهد.

  معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: در هفته محیط‌زیست، سازمان حفاظت محیط‌زیست برنامه‌های متنوعی مانند حضور مدیران و کارکنان سازمان در مرقد مطهر امام راحل، نشست با سفرای کشور‌های هم‌جوار ایران و نمایندگان سازمان‌های تخصصی بین‌المللی مقیم ایران، امضای تفاهم‌نامه با فدراسیون فوتبال به‌عنوان حامی ورزشی یوزپلنگ آسیایی، نشست‌های خبری و رسانه‌ای، رونمایی از سامانه مدیریت تالاب‌ها، رونمایی و بهره‌برداری از طرح‌های محیط زیستی، سخنرانی رئیس سازمان و مدیران کل استان‌ها در نماز جمعه با عنوان خطبه سبز، جشن خانواده سازمان حفاظت محیط‌زیست، مراسم تجلیل از محیط‌بانان نمونه کشوری در مشهد مقدس و همایش شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ فعال در حوزه محیط‌زیست را برگزار می‌کند.
  مرادی با تأکید بر ضرورت نهادینه کردن کمپین ۸۰ میلیون محیط‌بان، افزود: در سال جاری، جشنواره بین‌المللی فیلم و عکس محیط‌زیست توسط سازمان حفاظت محیط‌زیست برگزار خواهد شد.
  رئیس شورای اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: به مناسبت ۵۰ سالگی تغییر نام سازمان شکاربانی به سازمان حفاظت محیط‌زیست، پیش‌تولید برنامه «نیم‌قرن با حفاظت» با مشارکت شبکه دو سیما آغاز شده و در هفته محیط‌زیست در یک‌زمان پربیننده از این شبکه پخش خواهد شد.
  مرادی تجلیل از ورزشکاران و هنرمندان حامی گونه‌های حیات‌وحش در معرض انقراض را از دیگر برنامه‌های هفته محیط‌زیست در سال جاری عنوان کرد.

  سخنگوی سازمان حفاظت محیط زیست عناوین روز‌های هفته محیط زست را به شرح ذیل اعلام کرد:
  – دوشنبه ۱۶ خرداد به نام «محیط‌زیست، دیپلماسی منطقه‌ای، مدیریت تغییر اقلیم، آب و مقابله با گردوغبار»
  – سه‌شنبه ۱۷ خرداد به نام «محیط‌زیست، تنوع زیستی وگونه‌های گیاهی و جانوری در معرض انقراض»
  – چهارشنبه ۱۸ خرداد به نام «محیط زیست دریا، تالاب و حقابه‌ها (روز جهانی اقیانوس ها)»
  – پنج شنبه ۱۹ خرداد به نام «محیط زیست، صنعت، پسماند وتوسعه پایداردانش بنیان»
  – جمعه ۲۰ خرداد به نام «محیط زیست، آموزه‌های دینی، مسئولیت اجتماعی، فرهنگ و رسانه»
  – شنبه ۲۱ خرداد به نام «محیط زیست، محیط بان، ایثار و شهادت (تولد امام رضا (ع))»
  – یکشنبه ۲۲ خرداد به نام «محیط زیست، فناوری‌های نوین، سمن‌ها و مشارکت‌های مردمی».