۹۹ هزار و ۸۵۰ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی و تولیدی فعال در خوزستان از ابتدای امسال تا پایان مهرماه انجام شده است. به گزارش پایگاه خبری رو در نیوز؛  سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان با بیان اینکه در مجموع ۹۹ هزار و ۸۵۰ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی و تولیدی از […]

 • ۹۹ هزار و ۸۵۰ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی و تولیدی فعال در خوزستان از ابتدای امسال تا پایان مهرماه انجام شده است.

  به گزارش پایگاه خبری رو در نیوز؛  سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان با بیان اینکه در مجموع ۹۹ هزار و ۸۵۰ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی و تولیدی از ابتدای امسال تا پایان مهرماه انجام شده است، گفت: در این بازرسی‌ها ۸ هزار و ۲۳۳ پرونده تخلف صنفی در استان از سوی بازرسان این اداره کل تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

  حمیدرضا فلاح به انجام بازرسی‌ها با همکاری و مشارکت بسیج اصناف، نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی و بازرسان تعزیرات حکومتی اشاره کرد و افزود: در این بازرسی‌ها ۹ هزار و ۱۷۸ مورد تخلف کشف شده است.

  وی ارزش ریالی پرونده‌های تخلف در این مدت را بیش از ۸ هزار و ۱۷۴ میلیارد و ۴۳۱ میلیون و ۶۱۸ هزار ریال عنوان کرد و ادامه داد: بیشترین پرونده‌های تشکیل مربوط به بخش میوه و تره بار و عمده فروش‌ها بود.

  فلاح پیگیری شکایت‌های مردمی را از دیگر وظایف این معاونت عنوان و اضافه کرد: در این مدت ۴۰ هزار و ۱۸۹ گزارش و شکایت مردمی دریافت شده که یکهزار و ۶۲ مورد کتبی و ۳۹ هزار و ۱۲۷ مورد تلفنی بوده است.

  این مقام مسئول می‌گوید: بازرسی‌های انجام شده در خصوص کالا‌های هدف (گوشت مرغ، گوشت قرمز، تخم مرغ، قند و شکر و روغن نباتی) ۱۸ هزار و ۸۰۷ مورد است که ۹۷۹ فقره پرونده تخلف‌های صنفی به ارزش بیش از ۵ هزار و ۹۷۱ میلیارد و ۸۵۶ میلیون و ۳۱۹ هزار ریال بود که پس از تکمیل پرونده جهت رسیدگی و صدور حکم به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

  این مقام مسئول گفت: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی اعم از؛ گرانفروشی، درج نکردن قیمت، احتکار، قاچاق و… از طریق سامانه شبانه روزی ۱۲۴ و یا مراجعه حضوری به ستاد خبری اداره کل صمت با ما در میان بگذارند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد و در گشت مشترک به صورت کارشناسی‌تر به موضوع تخلف‌های صنفی پرداخته می‌شود.