مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان از آغاز طرح سلامت نوروزی از ۲۴ اسفندماه خبر داد. به گزارش پایگاه خبری رو در رو نیوز؛ مهران معلم با اشاره به اینکه طرح بسیج سلامت نوروزی امسال از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ تا ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ در سطح کشور اجرا می‌شود گفت : در این طرح […]

 • مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان از آغاز طرح سلامت نوروزی از ۲۴ اسفندماه خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری رو در رو نیوز؛ مهران معلم با اشاره به اینکه طرح بسیج سلامت نوروزی امسال از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ تا ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ در سطح کشور اجرا می‌شود گفت : در این طرح حدود ۳۶۰ نفر از کارشناسان و بازرسان سلامت محیط در سطح استان خوزستان در قالب تیم‌ها و اکیپ‌های بازرسی و نظارتی فعالیت خواهند کرد.

   

  وی افزود: این تیم‌ها کار نظارت بر مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی حساس و محل‌های اسکان مسافران نوروزی، اقامتگاه‌ها، هتل‌ها، پارک‌ها، پایانه‌های مسافربری، فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه آهن، نظارت بر سامانه‌های آبرسانی، نظارت بر کیفیت آب مصرفی و کنترل و نظارت بر مواد غذایی را با استفاده از دستگاه‌های سنجش پرتابل و رسیدگی به شکایات مردمی از طریق سامانه ۱۹۰ در ساعت‌های اداری و غیر اداری و روز‌های تعطیل بر عهده دارند.

  معلم ادامه داد: تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به ویژه صنوف حساس، افزایش پوشش نمونه‌برداری میکروبی آب و کلرسنجی، اقدامات واکنش سریع، فوریت‌های سلامت محیط و کار به خصوص در طغیان‌های بیماری‌ها با منشاء آب و مواد غذایی برخی از برنامه‌ها در طرح سلامت نوروزی هستند.

  وی افزود: برگزاری جلسات هماهنگی با شهرداری، میراث فرهنگی، راهداری و حمل و نقل، پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در خصوص پیگیری پاکسازی و ایجاد شرایط بهداشتی در پارک‌ها و مراکز تفریحی، پاکسازی اماکن عمومی و پارک‌ها از مصرف محصولات دخانی به ویژه قلیان و ایجاد شرایط بهداشتی مناسب در مراکز و اماکن بین راهی و مجتمع‌های خدمات رفاهی در این زمینه انجام می‌شود.

  مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان در خصوص برنامه بهداشت در حوزه راهیان نور گفت: نظارت بر مواکب، اماکن و مراکز موجود در مبادی شهر‌های مسیر کاروان‌ها، نظارت مستمر بر بازارچه‌های محلی اطراف محل یادمان‌ها، کنترل مستمر آب محل‌های اسکان به طور ویژه آب شرب، وضعیت مخازن ذخیره و یخ مصرفی و بازدید از محل‌های اسکان، برخی از اقدامات بهداشت در این حوزه هستند.